Stebėti, kaip Jūsų artimasis kovoja su odos negalavimu, yra nepaprastai sunku. Todėl daugelį metų buvo atliekami tyrimai, kad rastume būdą kaip palengvinti ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą, kurį sukelia dažniausia šių dienų odos liga - egzema.
Kas yra egzema?
Egzemai yra būdingas odos uždegimas, niežėjimas ar paraudimas. Kuo dažniau kasotės pažeistą odos vietą, tuo didesnis odos infekcijos pavojus. Kasymasis – tai užburtas ratas, kuris erzina daugelį žmonių, kenčiančių nuo egzemos. Nors kasymas toliau blogina egzemos būklę, jam atsispirti yra labai sunku. Ilgainiui tai gali sukelti net psichologines problemas.
Egzema gali atsirasti bet kurio amžiaus žmonėms. Ji gali būti erzinanti ir skausminga dėl atsiradusių odos pūslelių ir įtrūkimų, todėl žmonės gali atsisakyti savo pomėgių. Taip pat gali būti sutrikdytas socialinis gyvenimas, nes žmonės pradeda drovėtis savo odos išvaizdos.
Dauguma nuo egzemos kenčiančių žmonių ieško tokio gydymo būdo, kuris ne tik palengvina odos niežėjimą ir apsaugo nuo paūmėjimų, bet ir padeda odai atsigauti. Egzemos gydymui dažnai naudojami preparatai, sudėtyje turintys hormonų, tačiau dėl galimų šalutinių poveikių, toks gydymas negali būti tęsiamas ilgą laiką, turi būti daromos pertraukos. Bepanthen® Anti-Exem kremas be hormonų vos per 30 min. numalšina odos niežėjimą ir skatina odos barjero atsinaujinimą.
Kas sukelia egzemą?
Tikslios priežastys sukeliančios egzemą nėra žinomos, bet kai kurie veiksniai daro įtaką jos atsiradimui:
- Genetika: apie 50 % – 70 % sergančiųjų egzema turi taip pat šia liga sergantį vieną iš tėvų
- Kvepalai
- Sąlytis su sintetiniu ar vilnoniu audiniu
- Alergenai – žiedadulkės, gyvūnų odos pleiskanos, dulkių erkutės, dulkės, pelėsis ir kt.
- Stresas
- Padidėjęs prakaitavimas
- Muilas
- Skalbinių minkštiklis
- Centrinis šildymas
- Oro kondicionierius
- Cukrinis diabetas (egzema gali būti šios ligos simptomas)
Odos priežiūra
Jei norite sumažinti egzemos atsiradimo riziką ir išvengti niežėjimo bei kasymosi:
- Drėkinkite odą, ypač po dušo ar esant sausam orui.
- Jeigu maudotės vonioje, atminkite, kad vandens temperatūra turi būti ne didesnė kaip 36 °C, o maudymosi trukmė iki 10 minučių.
- Kūno prausimui bei drabužių skalbimui naudokite tik švelnias priemones.
- Dėvėkite medvilninių ar lininių audinių drabužius, venkite sintetinių audinių.
- Nuolat vėdinkite patalpas.
- Naudokite odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų.
Susiję produktai
Kosmetikos priemonės – Bepanthol® Baby tepalas, Bepanthen SensiControl® drėkinamasis kremas ir prausimosi gelis.
Medicinos priemonės – Bepanthen® Anti-Exem kremas ir Bepanthen® Eye akių lašai. Prašome įdėmiai perskaitykite pakuotės lapelį.
Nereceptiniai vaistiniai preparatai – Bepanthen® tepalas, Bepanthen® kremas ir Bepanthen® Plus kremas. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt. Taip pat apie įtariamą nepageidaujamą vaisto poveikį ar nusiskundimą dėl vaisto kokybės, galite pranešti tiesiogiai Bayer kompanijai, nurodytais kontaktais puslapyje „Susisiekite su mumis”.
Reklamos teksto parengimo data: 2024 m. spalio mėn. CH-20241105-39
© 2024 UAB Bayer, Sporto g. 18, LT-09238 Vilnius, Lietuva, Tel: +370 5 2336868, Fax: +370 2336833